ПРО ІНДЕКСІндекс євроінтеграційного економічного
поступу

Індекс євроінтеграційного економічного поступу є інструментом, спрямованим на виявлення особливостей та порівняння перебігу процесів економічної європейської інтеграції України на рівні її областей, що адаптований до  наявного інформаційного забезпечення, а також останніх змін, які відбулися на регіональному рівні інституційної підтримки євроінтеграційних економічних зрушень. До складу Індексу увійшли 15 індикаторів глибини торговельно-економічних зв’язків регіону з ЄС та 6 індикаторів рівня інституційної підтримки, яку обласні державні адміністрації забезпечували для зближення економіки області з ЄС. Також регіональними експертами було зібрано 72 історії успіху, що демонструють реальний вплив проєвропейських реформ на нарощування експортного та інвестиційного потенціалу регіону.

Дослідження показало наявність як негативних, неоднозначних явищ та процесів, так і позитивних євроінтеграційних зрушень в економіці областей України. Торговельно-економічні індикатори відобразили не тільки вплив Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і пов’язаних з ними загальнонаціональних реформ на зближення регіональних економік з ЄС, але й специфічний профіль включення областей у ці процеси. Внутрішній імпульс євроінтеграційним зрушенням на рівні обласних державних адміністрацій був слабшим через наявність системних проблем у стратегічному та оперативному плануванні, а також управлінні відповідними процесами на регіональному рівні. Через розгортання кризових явищ, зумовлених впливом COVID-19 та складної геополітичної ситуації, інституційна підтримка з боку обласних державних адміністрацій буде багато в чому визначати здатність регіону зберегти п’ятирічні досягнення та продовжити курс на європейську інтеграцію. 

Інформацію про результати розрахунку Індексу євроінтеграційного економічного поступу за 2014 – 2019 роки, висвітлену на даному Порталі, підготовлено Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів в рамках проєкту «Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення підтримки громадянського суспільства у здійсненні проєвропейських економічних реформ у регіонах України» за фінансової підтримки програми «MATRA», що виконується в Україні Посольством Королівства Нідерландів.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert